Profilaktyka

Zabiegi profilaktyczne wykonywane są po to, aby nie dopuścić do powstania próchnicy, wad zgryzu, chorób przyzębia, a także po to, aby utrzymać osiągnięte wyniki leczenia.

Profilaktyka czyli przeciwdziałanie i zapobieganie chorobom jamy ustnej. Jest to najważniejsze działanie w stomatologii. Dzięki regularnym co pól rocznym wizytom kontrolnym nasi stali pacjenci unikają przykrych dolegliwości bólowych.
W celu profilaktyki oferujemy tzw. pakiet higienizacyjny jest to:

  1. Scaling czyli usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków
  2. Piaskowanie czyli usuwanie za pomocą specjalnego drobnoziarnistego piasku oraz wody pod dużym ciśnieniem ( dla komfortu pacjenta polecamy piaski smakowe np. coca cola, malina, mięta, porzeczka itp.)
  3. Polerowanie szczoteczką, gumkami oraz paskami z drobnym nasypem diamentowym
  4. Fluoryzacja czyli wzmocnienie szkliwa
  5. Instruktaż szczotkowanie i pielęgnowania zębów

PAMIĘTAJCIE PAŃSTWO, CZĘSTE WIZYTY (CO 6 MIESIĘCY) WBREW POZOROM OSZCZĘDZAJĄ WASZE PIENIĄDZE! Dzięki nim wykrywamy problemy we wczesnym okresie, zanim będą potrzebne drogie i skomplikowane procedury.

Skaling — usuwanie  kamienia nazębnego

Skaling, jest to bezbolesne usuniecie twardych złogów nazębnych, potocznie zwanego kamieniem nazębnym, powstających przez mineralizację płytki nazębnej. 

Powstawanie kamienia nazębnego z płytki nazębnej rozpoczyna się po kilkudziesięciu godzinach od ostatniego czyszczenia zębów. Do usuwania kamienia używamy skalera ultradźwiękowego. Zabieg polega na rozkruszeniu i usunięciu kamienia, oraz wypolerowaniu zębów do gładkiej powierzchni. W przypadku nadwrażliwych na zimno i dotyk szyjek zębowych można podać znieczulenie.

Fluoryzacja

Czyli pokrycie zębów preparatami o wysokim, ale bezpiecznym stężeniu związków fluoru Fluoryzacja ma zapobiegać powstawaniu próchnicy, zwiększać odporność zębów na działanie kwasów obecnych w jamie ustnej, hamować rozwój bakterii próchnicotwórczych.

Piaskowanie -usuwanie osadu i płytki bakteryjnej

Piaskowanie zębów jest to  bezbolesne usuwanie małych części kamienia nazębnego, osadu i płytki bakteryjnej z powierzchni zębów, który powstaje  po kawie, herbacie, papierosach, niedokładnym myciu zębów. Musimy pamiętać, że efekt piaskowania można utrzymać przez dłuższy czas wtedy, gdy dbamy o dokładne czyszczenie zębów.

Lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów jest jednym ze sposobów fluoryzacji. Polega na nałożeniu lakieru o dużej zawartości fluorków na szkliwo, co skutkuje jego wzmocnieniem i działa przeciwpróchniczo. Zabieg jest szybki oraz bezpieczny. Może być wykorzystywany w profilaktyce próchnicy zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Lakierowanie zębów to prosta i szybka procedura. Nie wiąże się z naruszaniem ciągłości tkanek, co skutkuje bezbolesnością oraz brakiem potrzeby znieczulenia. Sam proces lakierowania, czyli nakładania substancji bogatej we fluor na zęby, zatrzyma pacjenta na fotelu na nie dłużej niż 15 minut. Czas zależy przede wszystkim od ilości zębów poddawanych procedurze.

Chcesz wiedzieć kiedy używamy mikroskopu? Jakie są zalety korzystania z niego podczas zabiegów?

Najwyższy standard leczenia

Mikroskop stomatologiczny

Carl Zeiss Extaro 300

Mikroskop stomatologiczny jest niezwykle pomocnym narzędziem podczas diagnostyki oraz leczenia licznych schorzeń stomatologicznych. Pozwala dostrzec delikatne struktury oraz kanały korzeniowe niewidoczne gołym okiem. Sprawdza się szczególnie podczas leczenia kanałowego zębów. Umożliwia szczegółowe przygotowanie planu leczenia i dokładne przeprowadzenie koniecznych zabiegów. Dodatkowym plusem jest to, iż pomaga przewidzieć ewentualne komplikacje. Zalety urządzenia doceniają nie tylko stomatolodzy, ale również pacjenci. Użycie mikroskopu daje bowiem pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone precyzyjnie, a efekty będą trwałe.

Profilaktyka
Lakierowanie (wszystkie zęby) 100 zł
Lakowanie (zabezpieczanie bruzd) - 1 ząb 120 zł
Saling (usunięcie kamienia) - 1 łuk 110-140 zł
Piaskowanie (usunięcie osadu) - 1 łuk 110-140 zł
Scaling + piaskowanie 300 zł
Scaling + piaskowanie + fluor 330 zł

ul. Askenazego 1
03-580 Warszawa

}
Poniedziałek — Piątek

09:00–20:00

Sobota — Niedziela

Zamknięte

bestdent.targowek@gmail.com