Implantologia

Implanty zębów Targówek

Najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z ubytkami zębowymi jest terapia implantologiczna. Umożliwia ona trwałe odtworzenie brakujących zębów, zapewnia doskonały efekt estetyczny, a także charakteryzuje się naturalnym wyglądem uzębienia. Pozwala to pacjentowi na ponowne osiągnięcie pełnego komfortu fizycznego i psychicznego, a także uniknięcia kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi, takimi jak wyjmowanie protez, czy szlifowanie zębów. Metoda ta jest szczególnie użyteczna w przypadku braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego lub niedostatecznego utrzymania protezy ruchomej.

Czym są implanty zębów?

Implanty to komfortowe dla pacjenta odtworzenie zębów. Naturalny ząb zbudowany jest z korony i z korzenia natomiast implant jest to śruba tytanowa , a odpowiednikiem korony zęba jest porcelanowa korona protetyczna. Korona ta wkręcana jest do implantu lub na nim cementowana na stałe.

  Na czym polega leczenie implantologiczne?

  Proces leczenia implantologicznego oparty jest o zasadę osteointegracji, co oznacza zdolność kości do wzrastania wokół pewnych materiałów, takich jak tytan. Proces ten trwa zazwyczaj od 3 do 8 miesięcy. Po zakończonym leczeniu implant nie wykonuje żadnej ruchomości. Kość narasta bezpośrednio na implancie i traktuje go jak naturalny korzeń, co wywołane jest akceptacją organizmu człowieka, który traktuje tytan jak tkankę właściwą.

  Jakie są najważniejsze cechy terapii implantologicznej?

  Implantologia dentystyczna przywraca wygląd, funkcje i wrażliwość naturalnych zębów. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi charakteryzują się:

  • minimalizacją zaniku kości wyrostków zębodołowych
  • brakiem wymagania szlifowania zdrowych zębów
  • zachowaniem stosownego do wieku wyglądu
  • zwiększeniem pewności siebie, a także poprawieniem jakości i komfortu życia.

  Czy zabieg implantacji jest bolesny?

  Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przy jego wykonaniu stosuje się znieczulenie miejscowe. Teoretycznie implant powinien być niezniszczalny. Do skuteczności leczenia implantologicznego przyczynia się właściwa higiena jamy ustnej, zatem jeśli implant ma spełniać swoją rolę, należy o niego dbać. Zadanie to wymaga samodyscypliny oraz ścisłej współpracy z lekarzem.

  Kompleksowe podejście do problemu oraz specjalistyczna wiedza, pozwoli naszym lekarzom skutecznie pokonać problem ubytków zębowych, a także sprawić, że na nowo odkryjecie Państwo definicję pięknego uśmiechu!

  Zapraszamy do naszego salonu stomatologicznego na Targówek przy ulicy Askenazego 1. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon pod numer 22 425-43-00 lub 665-071-070.

   

  IMPLANTOLOGIA
  Konsultacja implantologiczna 250 zł
  Implant 3 500 - 4 000zł
  Korona na implancie 3 500 zł
  Chirurgiczna odbudowa kości ok. 2 500 zł
  Podniesienie dna zatoki indywidualnie
  RVG (zdjęcie punktowe) 40 zł
  Odsłonięcie implantu 200 zł

  ul. Askenazego 1
  03-580 Warszawa

  }
  Poniedziałek — Piątek

  09:00–20:00

  Sobota — Niedziela

  Zamknięte

  bestdent.targowek@gmail.com