Zaznacz stronę

Implantologia

Implanty zębów Targówek

Najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z ubytkami zębowymi jest terapia implantologiczna. Umożliwia ona trwałe odtworzenie brakujących zębów, zapewnia doskonały efekt estetyczny, a także charakteryzuje się naturalnym wyglądem uzębienia. Pozwala to pacjentowi na ponowne osiągnięcie pełnego komfortu fizycznego i psychicznego, a także uniknięcia kłopotów związanych z tradycyjnymi uzupełnieniami protetycznymi, takimi jak wyjmowanie protez, czy szlifowanie zębów. Metoda ta jest szczególnie użyteczna w przypadku braku możliwości wykonania uzupełnienia stałego lub niedostatecznego utrzymania protezy ruchomej.

Czym są implanty zębów?

Implanty są niewielkimi tytanowymi śrubami umieszczonymi w kościach szczęk, które zastępują korzeń brakującego zęba i tworzą podstawę dla nowej, porcelanowej korony zęba. Produkowane są z najwyższej jakości materiałów, nieszkodliwych i akceptowalnych przez organizm człowieka, a także nie podlegają korozji, co pozwala cieszyć się implantem przez długi okres czasu.

Czym różni się implant zębowy od naturalnego zęba?

Naturalny ząb zbudowany jest z:

  • zębiny, stanowiącej rdzeń zęba
  • szkliwa
  • korzenia

Implant dentystyczny składa się z:

  • korony, stanowiącej odpowiednim szkliwa
  • łącznika, czyli rodzaju śruby mocującej koronę do implantu, który odpowiada rdzeniowi w naturalnym zębie
  • tytanowego implantu wkręcanego do kości, odpowiadającemu korzeniowi zęba

Na czym polega leczenie implantologiczne?

Proces leczenia implantologicznego oparty jest o zasadę osteointegracji, co oznacza zdolność kości do wzrastania wokół pewnych materiałów, takich jak tytan. Proces ten trwa zazwyczaj od 3 do 8 miesięcy. Po zakończonym leczeniu implant nie wykonuje żadnej ruchomości. Kość narasta bezpośrednio na implancie i traktuje go jak naturalny korzeń, co wywołane jest akceptacją organizmu człowieka, który traktuje tytan jak tkankę właściwą.

Jakie są najważniejsze cechy terapii implantologicznej?

Implantologia dentystyczna przywraca wygląd, funkcje i wrażliwość naturalnych zębów. W porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi charakteryzują się:

  • minimalizacją zaniku kości wyrostków zębodołowych
  • brakiem wymagania szlifowania zdrowych zębów
  • zachowaniem stosownego do wieku wyglądu
  • zwiększeniem pewności siebie, a także poprawieniem jakości i komfortu życia.

Czy zabieg implantacji jest bolesny?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ przy jego wykonaniu stosuje się znieczulenie miejscowe. Teoretycznie implant powinien być niezniszczalny. Do skuteczności leczenia implantologicznego przyczynia się właściwa higiena jamy ustnej, zatem jeśli implant ma spełniać swoją rolę, należy o niego dbać. Zadanie to wymaga samodyscypliny oraz ścisłej współpracy z lekarzem.

Kompleksowe podejście do problemu oraz specjalistyczna wiedza, pozwoli naszym lekarzom skutecznie pokonać problem ubytków zębowych, a także sprawić, że na nowo odkryjecie Państwo definicję pięknego uśmiechu!

Zapraszamy do naszego salonu stomatologicznego na Targówek przy ulicy Askenazego 1. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon pod numer 22 425-43-00 lub 665-071-070.

 

IMPLANTOLOGIA
Konsultacja implantologiczna 150 zł
Implant 3 500 zł
Korona na implancie 3 000 zł
Chirurgiczna odbudowa kości ok. 2 000 zł
Podniesienie dna zatoki indywidualnie
RVG (zdjęcie punktowe) 40 zł
Odsłonięcie implantu 200 zł

ul. Askenazego 1
03-580 Warszawa

}
Poniedziałek — Piątek

09:00–20:00

Sobota — Niedziela

Zamknięte

bestdent.targowek@gmail.com