Aparaty na zęby Targówek

Clear Aligner Targówek

Aparaty ortodontyczne typu Clear Aligner to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie ortodoncji. Są one estetycznymi nakładkami, czyli przezroczystym aparatem ortodontycznym na zęby dostępnym w kilku rozmiarach. Są one niezwykle higieniczne, nie zaburzają wymowy pacjenta, a czas leczenia skrócony jest do minimum. Dedykowane są osobom, u których niezbędne jest leczenie wad zgryzu, a które nie zdecydowały się na założenie aparatu stałego. 

Jest to alternatywa dla ruchomych i stałych aparatów ortodontycznych. Są przezroczyste, estetyczne i komfortowe w użytkowaniu. Czas leczenia z ich pomocą jest zredukowany do minimum. Tradycyjne aparaty powodują, że druty i zamki wywierają odpowiednie siły na zęby, co skutkuje zmianą ich położenia. Nakładki Clear Aligner natomiast wywołują ten sam efekt przy pomocy płytek różnej grubości, występujących w trzech rozmiarach: soft – 0,5 mm, medium – 0,625 mm, a także hard – 0,75 mm. Ich działanie wspomagane jest elastycznymi wyciągami i specjalnie zaprojektowanymi do tego celu Power Gripami przyklejanymi do zębów.

Przezroczysty aparat ortodontyczny typu Clear Aligner stosowany jest w przypadku diastemy oraz silnych stłoczeń zębów. Doceniany jest również przez ortodontów przy niwelowaniu zgryzów otwartych, głębokich oraz krzyżowych. Pozytywny wpływ zauważalny jest również w leczeniu wad klasy II (dotylnych) oraz klas III (doprzednich). Według stomatologów, niewidoczny aparat ortodontyczny skuteczny jest przy nawracających wadach zgryzu po tradycyjnym leczeniu ortodontycznym. Plan leczenia powinien być poprzedzony dokładną i wnikliwą diagnozą. Polega ona na wykonaniu modeli gipsowych, zdjęcia cefalometrycznego, a także PA czaszki. Po tych krokach podjęta może zostać decyzja o rodzaju leczenia pacjenta.

Czas leczenia uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju wady zgryzu oraz determinacji pacjenta. Ogólnie zakłada się, że jest on krótszy niż w przypadku stosowania tradycyjnych aparatów.

Stosując się do zaleceń specjalisty, nosząc przezroczyste nakładki na zęby ściśle z jego zaleceniami, można na wstępie precyzyjnie określić czas ich użytkowania. Każda z nich noszona jest przez jeden tydzień, natomiast szyny powinny być obecne na zębach całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Pacjenci często obawiają się, że nakładki mogą się zsunąć podczas snu, natomiast jest to mit, ponieważ nie mają one prawa zadziałać w taki sposób, co sprawia, że są całkowicie bezpieczne. Leczenie charakteryzuje się trzema zasadniczymi etapami – zaczyna się noszeniem szyny soft, następnie medium, a ostatecznie hard. Ostatnim etapem jest zastosowanie szyn retencyjnych, podtrzymujących wynik leczenia.

Według użytkowników nakładek Clear Aligner, największą ich zaletą jest przezroczystość. Dzięki temu zapewniony jest komfort w życiu codziennym, pozwala to również na bezstresową komunikację, zwłaszcza w życiu zawodowym. Aparaty te nie powodują uczucia bólu oraz nie drażnią błony śluzowej jamy ustnej, co również podkreślane jest przez użytkowników jako zaleta tego produktu. Kolejną kwestią jest możliwość wyjęcia przezroczystych nakładek na czas jedzenia. Jest to niewątpliwie duży plus w porównaniu do aparatów stałych. Oprócz wygody, zapewniana jest odpowiednia higiena jamy ustnej, ponieważ w każdym momencie mogą one być wyczyszczone przez pacjentów pod bieżącą wodą z dodatkiem specjalnego proszku. Dodatkowo potwierdzona skuteczność tego typu aparatów, oferując jednocześnie stosunkowo niską cenę i krótki czas użytkowania sprawiają, że ilość klientów decydujących się na aparat Clear Aligner regularnie wzrasta.  

Specjaliści Best-Dent zadbają by zęby naszych pacjentów stały się ich wizytówką oraz powodem do dumy.

Wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście pomogą nam to osiągnąć!

Zapraszamy do naszego salonu stomatologicznego na Targówek przy ulicy Askenazego 1. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o telefon pod numer 22 425-43-00 lub 665-071-070.