Protetyka

Leczenie protetyczne pozwala na przywrócenie prawidłowego uzębienia, odtworzenia funkcji żucia, poprawę estetyki (kształt i kolor zęba). W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne rodzaje uzupełnień, które w zależności od potrzeb są dobierane indywidualnie na podstawie konsultacji. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zabiegi estetyczne polegające na zmianie kształtu i koloru uzębienia. Dzięki licówkom, koronom oraz protezom możliwe jest uzyskanie wymarzonego uśmiechu.

Nasi specjaliści w przypadku wszelkiego rodzaju uszkodzeń protezy,
oferują jej naprawę w sposób szybki i skuteczny.

Kompleksowo i profesjonalnie przedstawią oni również zalety i wady każdego z rodzaju protez,
co pozwoli na wspólny wybór najskuteczniejszego rozwiązania.

Typy materiałów

Włókna szklane

mające za zadanie wzmocnienie struktur tkanek twardych zęba przy rozległych uszkodzeniach, wzmocnienie i odbudowę tkanek zęba po leczeniu endodontycznym. Przy pomocy włókna szklanego wykonywane są mosty, które stanowią alternatywę dla implantów. Istotny jest fakt, iż jest to zabieg mało inwazyjny, który może zostać przeprowadzony podczas jednej wizyty, a jego koszt jest stosunkowo niski.

Koronę porcelanową

czyli strukturę protetyczną odbudowującą utracone tkanki zęba w wyniku złamania podczas urazu lub na skutek choroby próchnicowej. Zaletą tego rodzaju koron jest ich estetyka, prezentująca się o wiele lepiej od korony metalowej.

Koronę pełnoceramiczną, działającą podobnie jak porcelanowa, natomiast charakteryzującą się wykonaniem z cerconu, czyli materiału zbierającego na swojej powierzchni mniej bakterii niż inne materiały, z których wykonywane są korony.

Protezę z acronu, zapewniającą niezwykle wysoki poziom estetyki, ponieważ posiada ona przezroczyste klamry wykonane z tworzywa. Jej stopień wytrzymałości mechanicznej jest wyższy niż w przypadku protez akrylowych.

Rodzaje protez

Protezę całkowitą, zastępująca całość własnych zębów pacjenta. Wykorzystywana jest ona w przypadku utraty wszystkich zębów przez pacjenta. Przypomina naturalną tkankę dziąsła, ponieważ powierzchnie są gładko wypolerowane, co zapewnia ograniczenie odkładania się na nich bakterii, a także świeżość i czystość.

Protezę częściową, czyli rodzaj protezy zbudowanej z płyty, na której osadzane są sztuczne zęby. Często posiadają one klamry, co pozwala na mocowanie do naturalnego zęba pacjenta. Głównym celem tego rodzaju uzupełnienia protetycznego jest odbudowa czynności żucia, poprawa wymowy oraz estetyki.

Protezę acetalową, wykonaną z termoplastycznego materiału odpornego na zginanie. Podobnie jak w przypadku protezy szkieletowej, posiada ona klamry mocowane na zęby. Ten rodzaj protezy jest coraz częściej wykorzystywany ze względu na występowanie u pacjentów alergii na metal lub akryl, co uniemożliwia wykonanie protezy szkieletowej.

Protezę szkieletową, mocowaną na klamrach, gwarantującą stabilność i brak możliwości poruszania pozostałych zębów, wykorzystywaną w przypadku braku możliwości zastosowania mostka.

Szynę relaksacyjną, będącą przezroczystą nakładką na zęby, dostosowaną dla każdego pacjenta indywidualnie przez ortodontę. Pomaga ona niwelować wady zgryzu, a także urazy zębowe. Charakteryzuje się różnym stopniem twardości. Wykonana jest z materiału biozgodnego, akrylowego, pozwalającego zapewnić odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz nie naruszać struktury dziąseł.

Protezę elastyczną, charakteryzującą się wykonaniem z materiałów termoplastycznych, co powoduje, że są one jednocześnie niezwykle wytrzymałe, a także cienkie i lekkie.

 

Chcesz wiedzieć kiedy używamy mikroskopu? Jakie są zalety korzystania z niego podczas zabiegów?

Najwyższy standard leczenia

Mikroskop stomatologiczny

Carl Zeiss Extaro 300

Mikroskop stomatologiczny jest niezwykle pomocnym narzędziem podczas diagnostyki oraz leczenia licznych schorzeń stomatologicznych. Pozwala dostrzec delikatne struktury oraz kanały korzeniowe niewidoczne gołym okiem. Sprawdza się szczególnie podczas leczenia kanałowego zębów. Umożliwia szczegółowe przygotowanie planu leczenia i dokładne przeprowadzenie koniecznych zabiegów. Dodatkowym plusem jest to, iż pomaga przewidzieć ewentualne komplikacje. Zalety urządzenia doceniają nie tylko stomatolodzy, ale również pacjenci. Użycie mikroskopu daje bowiem pewność, że leczenie zostanie przeprowadzone precyzyjnie, a efekty będą trwałe.

Cennik

PROTETYKA
Licówka pełnoceramiczna 2 400 zł
Włókno szklane 300 zł
Odbudowa na włóknie 600 zł
Korona porcelanowa na metalu 1 200 zł
Korona pełnoceramiczna 2 200 zł
Wkład jednokorzeniowy 600 zł
Wkład wielokorzeniowy 700 zł
Mikroproteza 650 zł
Proteza częściowa (punkt w protezie) 200 zł
Proteza całkowita (zęby Mifami) 2 000 zł
Proteza całkowita (zęby Ivoclar) 2 300 zł
Proteza szkieletowa 2 400 zł
Proteza acetalowa (klamry w kolorze zęba) 2 500 zł
Proteza szkieletowa z zatrzaskami 3 200 zł
+ 2 korony wg cennika
Konsultacja protetyczna 100 zł
Proteza elastyczna 2 300 zł
Proteza z Acronu 2 500 zł
Podścielenie protezy 450 zł
Wzmocnienie protezy siatką 200 zł
Dostawienie zęba do protezy (1 ząb) 250 zł
Naprawa protezy 250 zł
Szyna relaksacyjna (twarda) 550 zł
Szyna relaksacyjna Gerber 900 zł
Badanie Gerbera w pracowni 900 zł
Modele orientacyjne 100 zł
Rozluźnienie mięśnia żwacza (obustronnie) toksyną botulinową 1 100 zł
Cementowanie (pracy protetycznej wykonanej w innym gabinecie) 100 zł

ul. Askenazego 1
03-580 Warszawa

}
Poniedziałek — Piątek

09:00–20:00

Sobota — Niedziela

Zamknięte

bestdent.targowek@gmail.com